Ми для вас підготували деякі рухливі, прикольні конкурси та розваги для дорослих на день народження, корпоративу чи іншого святкування.
Конкурс «Смішна пика»
Ведучий приносить повітряну кулю або легкий м’яч. Запрошує учасників. Ставить їх в коло. У центр кола виводить одного гравця і передає йому повітряну кулю. Гравець повинен підкинути вище кулю, під час конкурсу решта учасників повинні пересуватися по колу. Як тільки повітряна куля торкнеться підлоги всі учасники повинні застигнути, не рухатися і не посміхатися. Учасник же в центрі кола повинен смішити всю компанію, як може (корчити пику, забавно стукати себе в груди і т.д.). Той хто відреагує і засміється стає в центр кола і підкидає повітряну кулю знову. Попередній ведучий повертається за святковий стіл.
Конкурс «Швидка пара»
Гостей, що побажали брати участь в розвазі ставлять в пари (чоловік і жінка) в одну лінію. Кожній парі дають великий аркуш паперу з двома дірками для ніг, учасники акуратно вставляють в прорізи по одній нозі (в одному аркуші повинно виявитися дві ноги, одна з яких належить чоловікові, інша жінці). За командою ведучого пари біжать до фінішу, умова – аркуш паперу повинен залишитися не розірваним. Перемагає швидка пара, яка виконала умову конкурсу.
Прикольний конкурс «Хто це?»
Конкурс рухливий, учасниками по черзі можуть бути будь-які гості що сидять за столом. Підготуйте кілька карток з приємними або жартівливими відгуками про іменинника або гостя. Хто небудь з гостей бере картку, читає відкликання (Не вголос), і зображує за допомогою жестикуляції, що написано. Гості намагаються зрозуміти, що він хоче повідомити. При цьому жестикулюючи не озвучують текст, можна вимовляти тільки слова «Так», «Ні», «Близько». Відгадує вся компанія або хтось конкретно. Той, кого вдалося відгадати що-небудь виконує (на вибір – вірші, пісня, танець, анекдот, смішна історія) або одягає заздалегідь приготовлений аксесуар.
Конкурс «Пантоміма»
Ведучий ставить запитання гостям, наприклад: «Що робить рибалка біля озера без вудки?». Гості висувають пропозиції. Ведучий вибирає найцікавіші і запрошує двох гостей, що відгукнулися взяти участь в конкурсі. Кожному з них потрібно буде розіграти сценку без слів на рибалці без вудки. Гості повинні здогадатися, що зображують учасники і вибирають кращу імпровізацію.
Конкурс «Бачу руками»
Ведучий вибирає трьох гостей застілля. Два з них будуть тримати кінці мотузки, до якої прив’язані різні предмети (наприклад: іграшка, сумка, черевик і т.д.). Потрібно підібрати такі, які на дотик «наосліп» викликають сумнів. Третьому гостю зав’язують очі, він повинен визначити набір предметів на мотузці.
Конкурс «Червоні – жовті»
Ведучий розкидає в аудиторії надуті повітряні кулі двох кольорів, наприклад: червоні і жовті. Набирає дві команди учасників, команду «Червоні» і команду «Жовті» – назви за кольором повітряних куль. За командою ведучого «Старт» учасникам обох команд потрібно підняти і лопнути повітряні кулі команди суперника. Виграє та, яка швидше впорається із завданням.
Конкурс «Кохана моя»
Конкурс для чоловіків, які прийшли на день народження зі своєю дружиною, подругою, коханою. Учасникам чоловікам зав’язують очі. Жінок ставлять навпроти. Чоловікам потрібно вгадати по руці свою «другу половинку», обмацувати руку можна з долоні до ліктя. Конкурс стане забавнішим, якщо в жіночій групі виявиться чоловік, на руці якого є прикраси або жіночий годинник з браслетом.
Конкурс «Почисти банан»
Ведучий ставить два стільці поруч. На кожен кладе банан. Викликає двох учасників конкурсу. Пов’язує їм руки стрічкою. Учасникам потрібно за допомогою рук почистити банан і з’їсти його. Виграє той, хто швидше впорається.
Конкурс «Горошок»
Ведучий приносить два підноси, на нього ставить дві пластикові бутилки, поруч з підносами кладе по 1 пакету з горохом (всього 2 пакети). Запрошує двох учасників. Кожен з учасників повинен буде наповнити бутилки горошком за 3 хвилини, звільнивши вміст зі свого пакета, не втрачаючи продукт. Виграє той, хто швидше, у кого менше втрат.
Конкурс «Смачний приз»
Ведучий приносить довгу мотузку, на обох кінцях якої прив’язано по палиці (пластикові або дерев’яні). До середини мотузки прив’язується будь-який смачний вантаж (наприклад: фрукт в сітці, коробка цукерок в пакеті і т.д.), який може дістатися учасникам розваги в якості призу. Запрошуються 2 учасники, вони за командою ведучого намотують мотузку на палиці. Виграє більш здібний.
Конкурс «Зустріч»
В цьому рухомому конкурсі гості беруть участь парами (чоловік і жінка). Ведучий пропонує кожній парі вибрати місце зустрічі (наприклад: літак, фітнес-центр, магазин і т.д.). Учасники по черзі розігрують маленькі сценки – веселі діалоги про те, як вони познайомилися. Гості застілля вибирають кращих артистів.
Конкурс «Біг в мішку»
Ведучий ставить два стільці біля однієї стіни, на кожен кладе великий мішок. Учасників конкурсу ділять на дві команди (однакове число в тієї й іншої). За командою ведучого перший учасник кожної команди швидко натягує на ноги мішок, і бігом в ньому переміщається до умовної риски біля протилежної стіни, потім швидко повертається назад, передає мішок наступному учаснику. Конкурс закінчується, коли останній гравець з будь-якої команди повернеться до стільця.
Конкурс «Дістань цукерку»
Ведучий приносить 2 миски з борошном, насипаним гіркою. У мисках захована цукерка так, що видно тільки маленький шматочок фантика. Ведучий вибирає 2 учасники. Вони за короткий час повинні без допомоги рук дістати з борошна цукерку. Виграє учасник, який менше забруднить обличчя.
Конкурс «Потанцюємо»
Рухомий прикольний конкурс для непарної кількості учасників. Пари починають танцювати під музику, учаснику без партнерки ведучий пропонує потанцювати зі шваброю. Через пару хвилин від початку танцю ведучий приглушує звук музики, в цей час пари міняються партнерами. Зробити це потрібно не роздумуючи, так як учасник зі шваброю в цей час кидає її на підлогу, і тягне танцювати того, хто підвернеться йому під руку. Конкурс триває, ведучий знову включає звук музики. Той, хто залишився без пари змушений танцювати зі шваброю.
Конкурс «Десерт»
Кількість учасників конкурсу будь-яка. Ведучий приносить набір однакових продуктів за кількістю учасників, (наприклад: сир, фрукти, шоколад, ягоди, зелене листя м’яти або ін.), Різні набори та дошки для нарізання продуктів. Оголошує час конкурсу – 5 хвилин. За цей час кожен учасник повинен створити свій десерт, але оригінально покласти продукти на тарілці (наприклад: у формі забавної пики). Гості за столом спостерігають за процесом, вибирають найцікавіший.
Конкурс «Яблуко і свічка»
Кількість учасників конкурсу будь-яка. Реквізити: яблуко, свічка, запальничка або сірники. Ведучий роздає учасникам яблука, роздає свічки і запалює їх. За його команді учасники конкурсу починають їсти яблука і намагаються задути свічку в іншого учасника, оберігаючи свою. Перемагає той, кому вдасться доїсти свою яблуко поки не згасне свічка.
Конкурс «Повітряна куля»
Рухомий конкурс з великою кількістю учасників. Ведучий або іменинник приносять надуту повітряну кулю. Учасники стають в коло, по команді розпочинається гра. Потрібно перекидати повітряну кулю один одному, рухати тільки руками, плечима або головою, не відривати ніг від землі. Учасник зрушивши з місця вибуває, гра триває. Переможцем стане той, хто не порушить умова конкурсу.
Конкурс «Перевтілення»
Запропонуйте кільком ініціативним гостям перевтілитися в будь-який літературний персонаж, кіногероя або героя мультфільму. Образ персонажа пропонує ведучий (можна заздалегідь підготувати костюми або підібрати з підручних засобів). Учасники розігрують невеликі сценки – жарти. Гості застілля вибирають кращого актора.
Конкурс «Веселий»
Ведучий оголошує конкурс анекдотів. На кілька стільців вішає таблички з темами анекдотів і запрошує учасників. Вони вибирають тему, сідають на стільці. По черзі розповідають анекдоти на задану тему. Виграє учасник що знає тему краще за всіх, тобто протримався найдовше.
Конкурс «Солодощі»
Ведучий приносить ножиці і мотузку, на якій на довгих нитках висять цукерки (виготовте муляж самі), всередині фантика завдання: що потрібно учаснику виконати (наприклад: пройтися, немов йдеш з сильно навантаженими сумками; пострибати як мавпа в клітці , пострибати як горобець або ін.). Кількість учасників дорівнює числу цукерок на мотузці. В кінці конкурсу нагородите самого забавного конкурсанта.
Конкурс «Повтори»
Ведучий набирає кілька учасників для рухомого конкурсу. Вони будуть повторювати його дії, але навпаки. Наприклад: ведучий присів – учасники встали, ведучий повернувся навколо себе – учасники стоять на місці, ведучий підняв руку – учасники не піднімають, ведучий опустив руку – учасники піднімають. Переможцем стає найуважніший.
Конкурс «Знайди іменинника»
Ведучий вибирає одного з гостей – учасника конкурсу. Просить його одягнути рукавиці і зав’язує йому очі. Потім піднімає кілька людей з-за столу (серед них повинен бути іменинник і людина комплекцією на нього схожа). Потім підводить до цієї групи учасника конкурсу, йому потрібно вгадати хто перед ним, торкаючись до голови людини руками в рукавицях. Потрібно знайти іменинника, тільки потім зняти пов’язку і рукавиці.
Конкурс «Спортсмен на велосипеді»
Для конкурсу знадобиться пара триколісних велосипедів, пара стільців і велика аудиторія. Стільці, як маленька перешкода, розставляються по ходу руху велосипедистів, вони повинні об’їхати навколо них. Поставте стільці близько один до одного, але так щоб на велосипеді можна було між ними проїхати. За командою ведучого учасники сідають на велосипеди і намагаються швидше дістатися до фінішу.
Конкурс «Канат»
Цей конкурс родом із стародавніх слов’янських традицій. Ведучий приносить довгий канат. Рівна кількість учасників беруться за канат з одного боку і з іншого боку. Починають перетягування. Виграє та команда, яка виявилася сильнішою.
Конкурс «Особистий художник»
Гостей потрібно розділити на дві команди, обидві малюватимуть портрет іменинника з зав’язаними очима. У якої з команд портрет буде ближче до оригіналу (більше схожий на іменинника), та отримує приз.
Конкурс «Як в дитинстві»
Ведучий викликає кілька учасниць. Приносить дівчатам жіночі туфлі величезного розміру. Просить кожну пройти ходою моделі в таких туфлях. Включає музику. Гості вибирають саму прикольну виконавицю.
Конкурс «Спортсмен»
Ведучий включає музику. Запрошує всіх бажаючих на швидкий танець. Одному учаснику дає дві легкі іграшкові гантелі. Їх під час танцю учасники будуть передавати один одному. Заборонено відмовлятися від гантелей. Коли обривається музика, той у кого гантелі виявилися в руках продовжує виконувати танець, але імітує енергійного спортсмена. Учасники повторюють його рухи. «Спортсмен» передає гантелі тому, хто не встигає руху повторити. Ведучий включає музику знову, «спортсмен» повертається за святковий стіл.
Конкурс «Намалюй»
Ведучий приносить малюнок – будь-яке веселе зображення на великому аркуші паперу. Одна частина малюнка видима, інша закрита щільним другим листом. Ведучий пропонує гостям використовуючи фантазію і уяву домалювати по черзі незакінчений фрагмент. Після того, як гості закінчать малювати, ведучий відкриває невидиму частину.
Конкурс «Мумія»
Знадобляться паперові рушники – 2 рулони. Ведучий запрошує 4 учасники, ділить їх на 2 групи. Кожній групі за короткий час потрібно буде обернути одного з учасників паперовим рушником, створюючи мумію. Виграє більш спритна команда.
Конкурс »Будемо танцювати»
Ведучий приносить пару стільців. Запрошує двох учасників, вони сідають на стільці. Ведучий включає музику, командує якою частиною тіла потрібно танцювати (ногою, рукою, головою, плечима). Гості вибирають самого креативного танцюриста.
Конкурс «Ґудзик»
Підготувати два однакових, але нестійких гудзики. Гостей за столом ділять на дві команди: команда справа, команда зліва. Перші гравці справа і зліва по команді передають один одному гудзик, не впустивши. Гудзик передається особливим способом – на фаланзі пальця. Виграє та команда, яка швидше передасть гудзик і не разу не упустить.
Конкурс «Пройди під музику»
Брати участь можуть всі жінки. Ведучий пропонує кожній продемонструвати дефіле або ходу моделей на конкурсі красунь, у фініші учасниця повинна сісти в реверансі. Кожній учасниці включають різну музику. Переможницю вибирають всі гості.
Конкурс «На рибалці»
Ведучий приносить стілець – це буде човен, дві легкі іграшкові кеглі – це будуть весла, іграшкову вудку. У конкурсі братимуть участь дві дівчини, по черзі. Вони за 3 хвилини повинні розіграти сценку «на рибалці», підключаючи імпровізацію і акторську майстерність. Переможницю обирають гості. За бажанням можна замінити місце дії, розіграти сценку «за кермом», використовуючи інший реквізит.
Конкурс «Виконай кліп»
Конкурс – змагання на популярні мелодії. Ведучий викликає одного учасника. Включає пісню. Учаснику конкурсу потрібно створити кліп – мімікою, жестами зобразити спів артиста. Конкурс повторюється для інших учасників. Ведучий може підібрати різні куплети пісень, з одним виконавцем – солістом або групою, в останньому випадку запрошує кілька людей. Вибирають переможця гості, що сидять за столом, за кращу імпровізацію.
Конкурс «Встигни зайняти стілець»
Ведучому потрібен буде помічник. У конкурсі беруть участь кілька людей. Знадобиться кілька стільців, на один стілець менше числа учасників. Коли ведучий включає танцювальну музику, всі танцюють. Як тільки ведучий зупиняє музику все танцюристи повинні зайняти стільці. Хто не встиг – вибуває, помічник забирає один стілець і ведучий знову вмикає музику. Пари продовжують танцювати. Дія повторюється, конкурс триває до тих пір поки на танцполі не залишиться один учасник.
Конкурс на уважність
Ведучий запрошує кілька гравців, вибудовує їх в одну шеренгу. За його команди «Вода» гравці повинні будуть зробити крок назад, по команді «Суша» – крок вперед. В ході конкурсу ведучий в свої команди вплітає співзвучні слова і слова іншого значення (наприклад: вода – суша – суша – вода – море – суша – вода – берега – водень – земля – молоко – суниця – суша – морена і т.д.) . Уважних учасників можна заохотити призами.
Конкурс «Смішна кобра»
Веселий конкурс змагання. Ведучий вибирає пару учасників. Задає завдання: зобразити кобру смішно пересуваючись зліва направо по аудиторії (кімнаті), трохи присівши і розгорнувши ступні ніг в сторони, згинаючись і голосно шипінням. Кожен учасник буде виконувати рухи кобри по своєму – весело і прикольно. Кращому учаснику – приз.
Коментувати ці побажання можна тут