Аукціони бувають різні. Поділити їх можна на два типи. Перший — коли всі знають однаково про товар. Другий — кожен знає щось своє. У кожного типу свої плюси і мінуси.
У системі ProZorro аукціон працює трохи інакше. Отримати доступ до аукціонів можна лише через акредитований Прозоро майданчик. Зареєструвавшись ви зможете бачити і брати участь у тендерах різних напрямків.
Спочатку ви ставите найвищу ціну, яку готові заплатити. Під час аукціону ви можете змінювати свою ставку, щоб виграти. Якщо ваша ставка велика, ви робите хід раніше. Згідно з визначеннями ви можете зменшити свою ставку на крок.
Зазвичай, крок зменшення ставки — це 0.5% або 1% від ціни товару. Можна встановлювати крок від 0.5% до 3%. Але рідко хто вибирає найбільший крок. Хоча великий крок може здатися вигідним, на практиці це не завжди працює добре.
Крок стосується тільки вашої ставки. Він не впливає на ставки інших учасників. Різниця між вашою ставкою та ставкою іншого учасника може бути менша за крок.
Як аукціон працює в теорії?
Як аукціон працює в теорії? Уявімо, що на аукціоні є два учасники: один помаранчевий, інший – зелений. На початку вони роблять ставки. Хто ставить більше, той ходить першим. Потім іде черга другого учасника відповісти. Після цього вони міняються місцями: тепер зелений ходить першим. Так вони ходять кілька раундів. Учасники намагаються передбачити ставки один одного, щоб зробити кращу ставку. На аукціоні краще ходити другим, бо тоді ти бачиш, що зробив суперник.
А як це буває на практиці?
Учасники також роблять ставки. Перший раунд відбувається, і перший учасник знижує свою ставку. Другий робить ставку трохи нижче за першого. У третьому раунді перший знову ходить першим, а другий – відповідає і виграє. Така боротьба починається з самого старту і триває до кінця, де важливим є порядок ходів і можливість бачити ставки суперника.
Топ 5 порад для виграшу у тендері
Ці поради підходять на будь-яку закупівлю. Чи то закупівля соняшника чи тендер на кейтеринг. Ось 5 простих порад для постачальників, які хочуть виграти тендер:
Вивчайте вимоги замовника уважно
Не ігноруйте деталі вимог замовника. Якщо вимоги замовника вам не підходять або у вас недостатньо досвіду, шукайте інший тендер. Якщо все підходить, йдіть далі.
Ретельно підготуйте свої пропозиції
Починайте підготовку заздалегідь. Зберіть всі необхідні документи. Не забудьте про сертифікати якості та відгуки. Відсутність будь-якого з них може призвести до дискваліфікації.
Аналізуйте конкурентів
Перегляньте попередні тендери та вивчіть ціни та переможців. Це допоможе вам встановити конкурентну ціну. Також ви зможете зрозуміти, на що звертати увагу.
Підготуйтесь до аукціону
Наскільки ви можете знизити ціну без збитків? Обдумайте це питання перед аукціоном. На основі ваших відповідей та можливостей ви зможете побудувати виграшну стратегію..
Замовляйте довідки вчасно
Після перемоги у тендері не затягуйте з поданням необхідних документів. Готуйте деякі з них заздалегідь. Це врятує від пропуску термінів та затримок.
І пам’ятайте, невдача — це не кінець. Якщо ви не виграли, проаналізуйте свої дії та дії переможців. Ваш наступний шанс може виявитися успішним, врахувавши отриманий досвід.
Коментувати ці побажання можна тут