Які типи розваг можуть підійти і дітям, і дорослим людям? Це повинні бути сімейні розваги, не надто складні, але такі, які будуть цікаві всім. Їх можна розділити на такі типи:
- Настільні ігри: з картками, питаннями, загадками та завданнями. Це може бути «Мафія» або «Монополія», а може бути гра з історією, де потрібно проходити багато рівнів.
- Новорічні конкурси для дітей – які організовують дорослі. Придумати дітям завдання на швидкість або інші активні розваги. Дорослі виступають у ролі судді та помічника або ж теж беруть участь у конкурсі.
- Творчі завдання: намалювати щось, побудувати, приготувати. Придумати новорічне привітання або цікаву історію.
- Ігри на уяву. Вгадати щось, придумати асоціацію, визначити з закритими очима щось на смак або на дотик. Такі розваги підходять для сім’ї з маленькими дітьми, оскільки допомагають розвивати фантазію.
- Конкурси, які підходять всім – повинні бути смішними та активними: різні хованки, змагання на швидкість.
Далі розглянемо конкретні приклади, які можуть бути конкурси на Новий Рік для дітей.
Новорічні конкурси для дітей різного віку
Конкурс поезій
Придумайте кілька нескладних рим і запропонуйте хлопцям написати на їх основі чотиривірш, поздоровлення на Новий рік. Переможця можна вибрати за допомогою оплесків або організувати дружню нічию – вручити кожному маленькому учаснику по цукерці за старання. Простий та легкий конкурс на Новий рік для дітей!
Придумуємо оригінальні вбрання
Зберіть для кожного учасника ящик з різними предметами та запечатайте його. Напишіть на листочках імена персонажів, в яких потрібно буде переодягатися. Перемішайте ці листочки в коробці так, щоб ніхто не бачив, що там написано.
Нехай кожен навмання дістає один папірець і не показує, який персонаж йому дістався. Наступний крок: всі конкурсанти намагаються придумати собі наряд, складений з предметів, які знаходяться в ящику. Потім, по черзі, всі намагаються відгадати персонажів, в який переодяглися інші учасники. Виграв той, чий костюм вгадала більша кількість людей.
Що можна помістити в коробку? Ножиці та тканину, нитки та голки, фарби та різні головні убори. Також, новорічну мішуру, фольгу, пакети для сміття, блискучі гудзики та якісь нестандартні предмети, з яких складно придумати костюм.
Вгадай мелодію
Конкурси на Новий рік можуть бути музичними! Підберіть простий російськомовний плейлист з новорічних пісень і виріжте фрагменти приспівів. Увімкніть першу композицію, і нехай малеча намагається згадати і заспівати пісню. Хто вгадає найбільше новорічних мелодій — той і переміг.
Завдання з фотографіями
У родині напевно буде два телефони з камерою. Сховайте по квартирі цікаві предмети та підказки із завданнями. Розділитися на дві команди і починайте шукати. Нехай кожна команда знаходить предмети та завдання, фотографується так, як це зазначено в записках і проходити далі. Це конкурс на час: виграє той, хто за півгодини виконав більше завдань.
Конкурси на Новий Рік для всієї родини за таким же принципом – можна організувати на вулиці. Наприклад, з такими завданнями: сфотографуватися з людиною в червоному пальті, сфотографуватися з людиною в костюмі, поруч із зеленою будівлею. Сфотографувати собаку або те, як хтось сміється. Такі завдання не тільки веселі, вони ще розвивають комунікабельність та уважність до навколишнього світу.
Гра в сніжки
Для цієї веселої гри вам не потрібно буде мерзнути! Візьміть велике відро і поставте його за кілька метрів від гравців. Як сніжки можна використовувати пінопластові кульки, грудки вати або навіть зім’ятий папір. Завдання граючих – закинути сніжки у відро. Хто буде найвлучнішим — отримає приз.
«Вгадай, хто що їсть?»
Цікавий конкурс для дітей, які тільки прийшли на торжество і ще трохи соромляться. Проведення: Ведучий говорить, що тема сьогоднішнього застілля «звірята». Слід ставити по черзі кожній дитині питання про те, який звір що їсть, наприклад: «Що їсть кіт?», «Що їсть голуб?», «Що їсть дельфін» .Можно задавати кілька питань кожному по колу, починаючи з звичайних тварин, доходячи до екзотичних. За кожну правильну відповідь, слід заохочувати дитину цукеркою, наклейкою або іншим невеликим призом. Даний конкурс можна проводити прямо сидячи за столом.
Новорічні вітання
Чудовий новорічний конкурс для дітей та дорослих! Кожному учаснику видається листок, на якому написано п’ять випадкових і ніяк не пов’язаних між собою слів, наприклад: собака, п’ятнадцять, чай, помаранчевий, школа. Необхідно швидко вигадати коротке привітання на новий рік, використовуючи всі ці слова. Привітання не повинно бути довшим за пару пропозицій, це важливо! Буде надзвичайно весело, ми вам гарантуємо!
«Черепашки»
Кумедний конкурс — естафета, яка відразу підніме настрій всім гостям. Проведення: Ведучий ділить дітей на дві команди з рівною кількістю осіб. Всі учасники команди шикуються в колонну.Впереді стоїть учасникам видають по тазик, за допомогою якого вони повинні стати черепашками. Дитина стає на карачки, на спину кладе перевернутий таз — панцир. За сигналом дитина починає пересуватися рачки до лінії фінішу, потім назад. Далі тазик передається наступному участніку.Побеждает та команда, чиї учасники швидше пройдуть випробування у вигляді черепашок. Особливості конкурсу: Щоб дітям було комфортніше пересуватися, подбайте про те, щоб на підлозі лежав чистий м’який килим.
Конкурс малюнка
Скільки новорічних предметів можна намалювати за 12 секунд? Давайте перевіримо! Роздайте дітям папір та фломастери, увімкніть секундомір і нехай переможе найкреативніший! Можна малювати все, що пов’язано з Новим Роком та взимку – ялинку, ковзани, сніжинки, оленів Санти або навіть Грінча! Хто встигне намалювати найбільше — той виграв.
Передай іншому.
Ведучий заздалегідь збирає в мішок різні цікаві предмети одягу. Все, що знайде в домі. Можна, звичайно, і закупити предмети в магазинах приколів. Гості сидять за столом і під музику починають передавати мішок по колу. Потім мелодія несподівано припиняється, а той, на кого вона зупинилася, дістає, не дивлячись, будь-яку річ, яку повинен надіти на себя.
Ігра триває до тих пір, поки всі учасники НЕ будуть вбрані. Завершують все спільним танцем в нових образах.
Новорічні професії
Запропонуйте малюкам пофантазувати та придумати унікальні новорічні професії — наприклад, палій бенгальських вогнів, поїдатель мандаринок, розпакувальник подарунків, елконарядник, саночкотягальник.
З’ЄДНАЙ ЕЛЕМЕНТИ
реквізити:
- картки з елементами тіла і діями;
- дві ємності, звідки гравці будуть діставати завдання (шапки, коробки і т. д.).
Зразкові варіанти з’єднань двох карток:
- Почухай живіт об двері.
- Вплинула попою вліво вправо.
- Потріть головою об сусіда.
Виграє той учасник, який смішніше всіх виконає задані дії.
Скільки кульок на ялинці?
Чи зможете порахувати? А доведеться! Адже ведучий має знати правильну відповідь! Проведіть цей конкурс на Новий рік – нехай діти спробують порахувати кульки на ялинці, а хто перший назве правильне число, отримає подарунок!
Вгадай мелодію
Варіацій цієї гри кілька. Музику заздалегідь спотворюють в спеціальній програмі, включають мінусовку, початок пісні і т. Д. При цьому мелодію можна і програти за допомогою підручних засобів, більш того, навіть просто руками. Наприклад, прохлопать мелодію.Победітелем стає той учасник, який вгадає більше пісень.
Танцювальний батл
Учасників ділять на дві команди і кожній по черзі включають музику.Чья заслужить більше оплесків, та й виігривает.Прімери танцювальних композицій:
- циганочка;
- реп;
- Східна музика;
- українська народна пісня;
- спокуслива;
- в клубному стилі;
- індійська.
Такий конкурс не тільки розвеселить всіх гостей, а й допоможе растрясти салати.
Веселі конкурси та ігри для дітей 2-6 років на Новий Рік
У цьому віці діти дуже люблять як гри, так і конкурси. Тим більше, що багато хто з них відвідують дитячий сад, де подібні заходи проводяться регулярно.
Хороводи й ланцюги
Хоровод — практично безпрограшний варіант. Особливо, якщо включити пісню, яку люблять і знають всі без винятку. Кружляти зовсім не обов’язково навколо елкі.Можно водити хоровод підстрибом в центрі кімнати, вставши в коло і взявшись за руки. Так буде навіть безпечніше. А можна в середину кола поміщати на стілець переможця чергового конкурсу та вшановувати його таким нестримним хороводом. [/ Su_box ] Різновидом цього веселого заняття може бути незамкнений коло — ланцюг. На початок ланцюга стає дорослий або старший з дітей і веде за собою дітвору зигзагами. Можна так пройтися по всій квартирі, пританцьовуючи. Після таких рухливих розваг бажано провести якийсь спокійний конкурс.
Новорічний малюнок
Всі малюки люблять малювати. Цим потрібно обов’язково скористатися. Запропонуйте їм намалювати якогось новорічного персонажа, наприклад, Діда Мороза чи снеговіка.Рісунок повинен бути колективним: кожен учасник по черзі домальовує якусь деталь. Один зображує овал голови, другий — ніс і т. Д. Кінцевий результат такого спільної творчості буває вельми забавним.Но можна і влаштувати виставку малюнків. Нехай кожен малюк працює над своїм шедевром. Тільки малюються фігури тут повинні бути максимально простими, щоб всі діти могли впоратися із завданням. Головне не влаштовувати тут конкурс і не оголошувати переможця. Кожного учасника слід похвалити і підтримати тих, у кого нічого не вийшло.
Гра «Що в руці?»
В непрозорий мішок збирають всілякі предмети, включаючи іграшки. Завдання дитини намацати один з них і, не виймаючи з мішка, постаратися визначити, що за річ він тримає в руці. Малюкам, які впоралися, дають заохочувальні призи. Тому предмети потрібно підбирати такі, щоб вони були легко впізнаваними — кубик, м’яч, лялька.
Гра «Вгадай-ка»
Для проведення гри потрібно вибрати ведучого — Діда Мороза. Решта учасників повинні відійти в сторону і домовитися, що вони будуть показувати. Необхідно за допомогою жестів зобразити якийсь рід діяльності. Діти звертаються у Дідові Морозу: — Здрастуй, дідусь! А він задає питання: — Де ви були і чим займалися? На що отримує дружна відповідь: — Бували де — не скажемо, Що робили — покажем.І починають показувати якусь дію (рубати, копати, прати і ін.), А Дід Мороз повинен відгадати, що це. Після цього вибирають наступну дитину на роль ведучого.
Чи збираєтеся грати на вулиці? Тоді можна розділити сім’ю на дві команди та разом ліпити сніговиків наввипередки. Хто швидше поставить сніговика, та додасть йому всі деталі – тому команда, яка програла робить гарячий шоколад. Також, ніхто не відміняв сніжки та інші ігри зі снігом. Головне – тепло одягатися та потім зігрітися гарячими напоями.
Танці з перешкодами. Не всі діти відразу починають танцювати, якщо просто включити музику. Їх інтерес можна підігріти конкурсом: наставити по всій кімнаті різних перешкод, через які потрібно буде проходити під час танцю. Виграє той, хто зуміє завершити танець і не збитися, пройшовши всі перешкоди на шляху. Але важливо пам’ятати, що це новорічні ігри для дітей, в першу чергу. Так що перешкоди не повинні бути занадто складними або нести якусь небезпеку у вигляді забоїв. Ставте на шляху м’які предмети, наприклад, пуфики, подушки та іграшки, стрічки та святкову мішуру.
Враховуйте, що конкурси для будь-якого віку існують, але все ж варто враховувати основні фактори, які допоможуть організувати свято. Зверніть увагу на такі фактори:
- Де буде проходити свято: вдома, у гостях у родичів, у гостях у друзів, на вулиці. Наприклад, конкурс де потрібно танцювати навколо перешкод – може бути недоречним у гостях у друзів. В такому випадку краще узгодити всі розваги заздалегідь з господарями будинку.
- Вік наймолодших учасників. Наприклад, якщо це дошкільнята – їм краще не давати набори для нарядів з голками та ножицями.
Врахуйте і спільні інтереси в сім’ї або у великій компанії. Наприклад, комусь може не подобатися спів і конкурси з ним. Або хтось не знає нічого в темі кіно, про яке у вас питання. Якщо врахувати всі ці фактори – можна створити дійсно цікаві конкурси. Ті, які підходять усім, і допоможуть створити веселу атмосферу на новорічному святі.
Коментувати ці побажання можна тут